PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108549}
6,2 2 453
oceny
6,2 10 1 2453
Przetrzymać tę miłość
powrót do forum filmu Przetrzymać tę miłość

7/10

użytkownik usunięty

Trudno opisać jak bardzo żałuję, że nie udało mi się przeczytać powieści Iana McEwana zanim obejrzałem film. Z pewnością pozwoliłoby mi to trochę, a może i zupełnie, inaczej zinterpretować film. Bez tego mogę tylko powiedzieć, że robi on wrażenie ambitnego i jak dla mnie taki jest, choć bez rewelacji się obyło niestety. Na pocieszenie pozostaje rewelacyjny jak zawsze Daniel Craig, równie świetny Rhys Ifans i klimat utrzymany w konwencji thrillera. A wszystko to wyciszone i krzyczące zarazem...

Własnie czytam ksiązke i az mnie korci aby siegnąc po film zanim skoncze.
Choc mozliwe ze wytrzymam.

ocenił(a) film na 8
Bobak

A książka jest interesująca? Zastanawiam sie czy ją przyczytać..

ocenił(a) film na 7
AimeR

książka jest doskonała!, jak wszystko McEwana z czym do tej pory miałam do czynienia
film nie dość że zmienia (moim zdaniem niepotrzebnie) wieeele elementów, to jeszcze niezwykle wszystko spłyca (a z tym już się niestety trudniej pogodzić)
w zasadzie gdyby nie bardzo ciekawe role (i to głównie te niepierwszoplanowe, jak Samanthy Morton, Rhysa Ifansa, Helen McCrory, Bena Whishawa czy Billa Nighy) to by to było ćwierćinteresujące moim zadniem
odbieram to tak trochę jakby reżyser zorientował się, że nie do końca mu wyszło i postanowił to "wypełnić" ciekawym tłem, które jest zdecydowanie najjaśniejszym elementem filmu
a świetna obsada mogłoby być (jedynie) smakowitym dodatkiem do świetnej fabuły, jaką na tacy podał McEwan
tragedii nie ma jak dla mnie, ale w porównaniu z książką film wypada słabiej niż oczekiwałam
dlatego przeczytanie zdecydowanie polecam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones