PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=147393}

Księżyc Zero Dwa

Moon Zero Two
4,9 145
ocen
4,9 10 1 145
Księżyc Zero Dwa
powrót do forum filmu Księżyc Zero Dwa

a mi się całkiem podobał! porządna produkcja ze stajni Hammera, tym razem nie horror ale jakże ciekawa wizja skolonizowania Księżyca. Nie uważam filmu za tandetny (ale to może moje skrzywienie czyli słabość do starych efektów i filmideł) scenografia i kostiumy nawet robią wrażenie... zdecydowanie niedoceniony i zapomniany klasyk.

Nu_RaKu

Jest coś w filmach które nie mają dopracowanych efektów specj. prosto z komputera, zamiast tego namacalnie tworzone efekty spec., scenografia, rekwizyty, kostiumy czy kukiełki jak z Jim Henson's Creature Shop Challenge, słowem taki teatr telewizji. Nie chodzi tu o szczegóły ale o umowny przekaz jak we współcześnie wystawianych klasycznych sztukach... Lubię takie filmy niezależnie od tego w jakich latach są tworzone a to, że w ten sposób łatwo o pomyłkę, błąd itp. to mi nie przeszkadza liczy się swoisty klimat filmu.
Do tego dochodzi możliwość spojrzenia w przyszość oczami ludzi epoki z której pochodzi film i często porównać ich wizję ze stanem obecnym (jeśli akcja filmu ma miejsce w naszych czasach) lub porównać tamte wyobrażenia przyszłości z naszymi. Dlatego takie filmy są ciekawą odskocznią, a do tego są w swoim pomyśle protoplastami późniejszych "hitów" i mają coś więcej w sobie niż obecne często spotykane produkcje oparte na efektach, mordobiciu i erotyce....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones